Брехня чиновників та незаконне збагачення: в яких скандалах фігурує «Укравтодор»

Дороги – біль українців , і водночас – безмежне поле для піару чиновників різного рівня. Мабуть, всі пам’ятають абсурдні відкриття доріг Петром Порошенком, коли напередодні виборів він їздив Україною й урочисто різав стрічки на якихось клаптиках по 5 – 10 кілометрів.

І виглядав він при цьому смішно. Але так само смішно виглядав й Володимир Зеленський, коли на дебатах закидав тому ж Порошенку відсутність доріг в Україні.

Цікаво! Золота лихоманка з російським слідом: хто привласнив унікальні державні копальні

Адже за якість доріг в Україні відповідає не президент, а «Укравтодор». Він займається дорогами державного і міжнародного значення, а за локальні дороги відповідають місцеві органи влади, і в будь-якому разі не президент.

«Укравтодор» сам нічого не робить. Він тільки розпоряджається коштами платників податків й замовляє ремонти доріг. А роблять все приватні компанії. Останні три роки «Укравтодор» очолює Славомір Новак, колишній міністр транспорту Польщі.

Славомір Новак
Новак також співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку як консультант.

В держагентство автомобільних доріг України його запросив його український колега Володимир Омелян. Схоже, що робота Новака йому подобається.

Про скандал у Тернополі

Для прикладу розберемо один знаменитий скандал за участі «Укравтодору» – історію з ремонтом дороги по 40 метрів у Тернополі. Адже через рік після початку вона отримала логічне завершення.

Навесні 2018 року в Тернопільській області почалися дуже дивні закупівлі. Понад 179 ділянок довжиною по 40 метрів – усі підряди загалом на 26 мільйонів гривень отримала одна й та сама компанія «БМ-Буд». Можна подумати, що це були різні ділянки, розкидані по всій області, але ні, дорога була одна.

Її подробили на шматки вартістю менше, ніж 200 тисяч гривень, для того, щоб уникнути офіційного конкурсу. Це рішення рознервувало начальника управління капітального будівництва місцевої облдержадміністрації Віктора Кузяка.

Коментар Віктора Кузяка щодо скандальної ситуації: дивіться відео

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини