Хасиди в Умані святкують юдейський новий рік: скільки заплатили за житло та чим харчуються

В Умані на вулиці Пушкіна знаходиться єврейська святиня – це могила духовного наставника хасидів цадика Нахмана. Офіційно святкування нового року за юдейським календарем розпочалось 29 вересня й триватиме до вечора 1 жовтня.

Напередодні все було відносно спокійно, усі магазинчики та кафе були закриті, тому хасиди здебільшого прогулювалися по вулицях та молилися. Все через шабат, який розпочався ще 27 вересня ввечері й закінчився 28 вересня.

Читайте також: В Умані ізраїльські поліцейські вийшли на службу разом з українськими: фото

Під час шабату хасидам заборонено щось робити, в тому числі давати або брати з когось гроші. Напевно, саме тому й закриті всі магазини, аби щось купити було неможливо. Проте є пункти, де хасиди можуть безкоштовно взяти собі їжу, каву або чай. Коли шабат закінчиться, то свою роботу розпочнуть всі ці магазини та кафе.

Ціни на житло

Чим ближче житло знаходиться до могили цадика Нахмана, тим житло дорожче. Самі місцеві навідріз відмовилися коментувати й називати цифри. Проте у розмовах вдалося з’ясувати, що у найвіддаленіших місцях можна було знайти одне ліжко-місце на 5 днів за 50 доларів.

А найдорожче на вулиці Пушкіна у готелях, де можна зняти номер і за півтори тисячі. Хоча цін не називають, посилаючись на те, що хасиди завчасно бронювали собі місця в готелі й там вже домовлялися, яка ж буде ціна.

Дивіться пряме включення кореспондента 24 каналу:

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини