HBO в «Чорнобилі» зробили плагіат на п’єсу українського драматурга Павла Ар’є: деталі скандалу

Знаменитий серіал «Чорнобиль» виробництва каналу HBO потрапив у чималий скандал. Після виходу 4 серії американсько-британського серіалу 27 травня в Україні, чимало користувачів помітили, що в епізоді було використано монолог з п’єси відомого українського драматурга Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів».

Однією з перших свої здогадки щодо плагіату висловила журналістка «Громадського радіо» Олена Ребрик. 28 травня на своїй сторінці вона звернулась до Павла Ар’є, запитуючи, чи в курсі він, що HBO використали його діалоги і монолог у 4 серії «Чорнобиля», як у виставі «Сталкери» на основі його п’єси. Йшлось саме про момент, коли старша жінка розповідала, чому не буде евакуюватися із зони Чорнобильської трагедії.

Читайте також: Гра престолів «пасе задніх»: «Чорнобиль» став найрейтинговішим серіалом в історії

Чорнобиль плагіат
Монолог бабусі на початку 4 епізоду, в якому помітили плагіат / Скріншот

«Що відбувається? Люди, я тут не про роялті (авторські права – LifeStyle 24) чи ще щось, я лише про правду-істину, бо ця сцена і цей монолог – геніальні, це художня квінтессенція нашого болю і однієї окремої лінії. Ця сцена має канон і мільйони глядачів заслуговують знати, хто автор. Якщо я і згодні зі мною не помиляємося, то це справді важливо», – зазначала Олена Ребрик.

Сьогодні, 30 травня, журналістка залишила допис, де підтвердила інформацію, що справді, монолог з вистави «Сталкери» було використано у серіалі «Чорнобиль» без жодної згоди українського драматурга. 

Фрустрація і нерозуміння. Я виявилася права. Павло підтвердив, що НВО використало його бабу Прісю («На початку і наприкінці часів», Сталкери) для монологу у «Чорнобилі». У нього тиск і абсолютна фрустрація зараз. А у мене нерозуміння,
– поділилась журналістка.

Чорнобиль плагіат
Олена Ребрик відреагувала на плагіат HBO / Скріншот

В той же час Павло Ар’є теж відреагував на плагіат зі сторони HBO на сторінці у Facebook

Я не знаю, як пояснити свій стан… Мене просто ви*бали і кинули. І не пишіть тут, будь ласка, про гроші або що я примазатися вирішив до чужого успіху. Або пишіть… Я не знаю як зібрати себе, у мене у носі згустки крові, бо тиск був вчора 215…
– повідомив український драматург.

Чорнобиль плагіат
Павло Ар’є відреагував на плагіат HBO / Скріншот

Наразі HBO не дає жодного пояснення щодо скандалу.

Що відомо про Павла Ар’є? Українсько-німецький драматург зі Львова написав близько 12 п’єс, найуспішнішою з яких вважається «На початку і наприкінці часів». На основі його твору було поставлено 6 вистав у різних містах України. Його п’єси перекладені словенською, чеською, німецькою, англійською, польською, французькою мовами, а сам драматург популяризує українську культуру в Львові, Києві та Кьольні. Окрім драматургії Ар’є займається малярством як художник-концептуаліст.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини