Кононенко вважає, що вибори у Раду за відкритими списками загрожують федералізацією

Перший заступник голови фракції БПП у Верховній Раді Ігор Кононенко вважає, що проект Виборчого кодексу несе загрозу федералізації і схвалює мажоритарну систему.

Про це він розповів в інтерв’ю Сегодня.

Кононенко зауважив, що не голосував у першому читанні за Виборчий кодекс, бо «є прихильником унітарної держави».

«…там закладені регіональні списки. Це відразу ж стимул для створення регіональних партій, потім піде федералізація країни. Я досить добре знаю історію Європи і приклад колишньої Югославії», – зазначив він.

Кононенко додав, що вважає заяви про корупцію в мажоритарній системі на виборах перебільшеними, а саму ідею з відкритими списками «хорошою, але який її вид підходить Україні – треба сідати та аналізувати».

«У Виборчому кодексі, який вже прийнято в першому читанні, є багато хороших речей. Але в регіональних списках я бачу небезпеку для України повторити шлях Югославії», – пояснив нардеп.

За його словами, реформування парламенту може відбутися за американською моделлю: у верхню палату обираються депутати від регіонів за мажоритарною системою, у нижню – за пропорційною системою із відкритими списками.

Нагадаємо, у 2014 році Петро Порошенко як кандидат у президенти та більшість народних депутатів у коаліційній угоді, під якою підписалися 302 парламентарі, пообіцяли виборчу реформу – відкриті списки, які вже 10 років рекомендують запровадити українські й міжнародні експерти. Ухвалити її мали ще в 2015 році, але обіцянки не дотримали.

Понад 10 років Україні пропонують перейти на пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками, яка діє у більшості країн ЄС.

Згідно з ідеєю відкритих списків, кандидатів висувають лише партії, а виборці мають вплив на те, хто саме з цих кандидатів стане депутатом. Крім того, що пропоновані списки є відкритими, вони також є регіональними. Територія України буде поділена на 27 регіональних округів, переважно по межах областей.

Партії висуватимуть у кожному з них мінімум по 5 кандидатів, і виборці матимуть можливість проголосувати і за партію, і за одного з запропонованих нею кандидатів. Це стимулюватиме партії розбудовувати нормальні мережі в регіонах і запустить внутрішньопартійну конкуренцію.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини