Лавров: Створити спільну конституцію з Білоруссю поки неможливо

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що поки Росія не може об’єднатися у правовому та економічному сенсі з Білоруссю. Втім Росія і не наполягає.

Про це інформують російські ЗМІ.

Лавров зауважив, що договір про створення Союзної держави містить багато речей, які «у свій час об’єднали нас і спонукали створити Союзну державу».

Зокрема, в документі було зазначено про створення єдиної конституції, що колись було погоджено двома країнами. Та, за словами російського міністра, з часом Росія переконалася, що створення спільних уряду та суду поки неможливо.

Лавров додав, що під час останніх розмов двоє президентів обговорювали положення Союзного договору щодо введення єдиної грошової одиниці, кредитно-грошової, податкової політики.

У Білорусі, за переконаннями Лаврова, не було зауважень щодо окремих пунктів Союзного договору. Крім того, Союзний договір передбачає вирішення проблеми податкового маневру.

«Ми нічого не вигадуємо, ми просимо наших білоруських колег, враховуючи їх зацікавленість у низці питань, що пов’язані з визначенням економічної, грошової, кредитної і податкової політики, подивитись, як ми можемо зблизитися у питаннях, вирішення яких було передбачено ще 20 років тому в Союзному договорі, і які напряму стосуються речей, які Білорусь хоче вирішити, зокрема й за результатами податкового маневру», — зазначив він.

Лавров сподівається, що між Білоруссю та Росією щодо податкового маневру буде прагматизм.

Нагадаємо, раніше у міжнародних ЗМІ повідомляли, що Білорусь хоче отримати від Росії компенсації за «податковий маневр», через який подорожчає нафта для білорусів. Це, за оцінками Мінська, призведе до 383 млн доларів втрат.

У Кремлі ж відповіли, що жодних обіцянок з виплати компенсацій не давали.

Журналісти також зазначають, що за годину до перемовин міністр фінансів РФ Силуановдодав, що не довіряє білоруській митниці.

Ускладнились стосунки обох держав після взаємних звинувачень, пов’язаних із новими митами на нафту і газ. У Мінську тарифи назвали штучно завищеними.

Згідно з домовленостями, Москва надсилає нафту і нафтопродукти до Білорусі, минаючи мито. Натомість Білорусь реекспортує деякі з товарів, залишаючи собі надходження.

На думку видань, Росія використовує дешевий енергоекспорт і позики до Білорусі, аби утримувати країну в геополітичній орбіті Москви. Та в результаті західних санкцій фінансувати сателіта дедалі важче.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини