Львівська міськрада підвищила ціну проїзду у маршрутках до 7 гривень

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 25 січня, прийняв рішення про підвищення вартості проїзду у маршрутках до 7 грн.

Це рішення виконкому вступить в дію з моменту його публікації, орієнтовно 1-2 лютого.

Водночас, сьогодні виконком прийняв ще одне рішення, яким встановив, що пенсіонери за віком та особи з інвалідністю ІІІ групи будуть їздити безкоштовно у громадському транспорті міста. Рік тому приватні перевізники відмовились безкоштовно перевозити ці категорії.

У львівській мерії запевняють, що обидва рішення є незалежними один від одного, хоч саме відновлення безкоштовно перевезення пенсіонерів за віком було головною умовою міського голови Андрія Садового для перегляду тарифу.

Як повідомив заступник мера Сергій Бабак, загалом у Львові є близько 100 тисяч пенсіонерів та осіб з інвалідністю ІІІ групи.

Читайте також: Пальцем в небо, або Як у Львові на «громадських» слуханнях обговорювали ціну проїзду

Нагадаємо, після того, як міська рада уклала з перевізниками договори на 5 років, вони заявили, що економічно обґрунтований тариф на проїзд 9 гривень і почали вимагати у міської ради прийняти рішення про підвищення тарифів з 1 грудня.

Незадовго після цього управління транспорту Львівської міської ради опублікували проект рішення виконавчого комітету про підвищення тарифу на проїзд до 8 гривень. Наступного дня міський голова Андрій Садовий такі дії своїх чиновників розкритикував та дав вказівку провести розслідування і з’ясувати, чому управління транспорту висунуло таку пропозицію. Садовий заявив, що про подорожчання проїзду може йтися, якщо приватні перевізники відновлять безкоштовне перевезення пенсіонерів.

Переговори з перевізниками вів Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР. Втім, порозумітися та напрацювати спільну позицію щодо нового тарифу на проїзд в міських автобусах не вдалося. Перевізники заявили, що не братимуть з пенсіонерів грошей лише за умови, якщо рішенням сесії за перевезення пенсіонерів їм компенсують 85 млн грн.

Нагадаємо, востаннє ціни на проїзд у маршрутках у Львові підвищили менше року назад – 14 грудня 2017 року. Тоді тариф зріс до 5 гривень. А з 20 січня 2018 року приватні перевізники перестали безкоштовно возити пенсіонерів.

Додамо, 26 жовтня у Львові таки провели конкурс з визначення перевізників. Сюрпризу не сталося – наступні 5 років міські маршрути обслуговуватимуть п’ять перевізників, які працюють на ринку ранішще: АТП-1, АТП-14630, Міра і К, Успіх БМ, Фіакр-Львів. Втім на 3 лоти, а це 12 маршрутів, пропозиції не було. Після конкурсу у мерії запевняли, що якість перевезення покращиться. Зокрема, нові договори, які підписуватимуть із перевізниками, передбачають штрафи за невиконання рейсів, за неприбраний і брудний автобус, за порушення правил дорожнього руху.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини