МОЗ пропонує заборонити тестування косметики на тваринах

Міністерство охорони здоров’я України має намір заборонити тестування косметичних засобів на тваринах, аби усунути адміністративні і технічні бар’єри у торгівлі між Україною та країнами ЄС.

Про це інформує прес-служба міністерства.

Насамперед, підкреслюють в МОЗ, рішення стосується зміни технічного регламенту і передбачає перехідний період для українських підприємств щодо впровадження нових вимог у тестуванні продукції.

«Це рішення зумовлено тим, що в Україні на сьогодні відсутні затверджені методології альтернативних випробувань безпеки косметики», — зауважують в міністерстві.

Водночас зазначено, що Європейський Союз теж мав такий період, технічний регламент тоді вступив у дію в 2013 році.

Пропонований міністерством регламент встановлює 1328 заборонених інгредієнтів косметичної продукції та використання лише дозволених барвників, консервантів, УФ-фільтрів. Нині число заборонених речовин становить 400.

У МОЗ додають, що заборона тестувань косметики на тваринах – один із важливих аспектів нового регламенту. Така заборона дасть можливість компаніям перейти на новітні технологічні розробки – альтернативні методи тестування косметики.

Нагадаємо, заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський заявив, що чиновники не повинні вирішувати за хворих громадян, де їм лікуватися.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини