Плекання в Україні нової національної еліти — першочергове завдання

Завданням на довшу перспективу є плекання в Україні нової національної еліти. Нинішня політична ситуація свідчить про те, що старі еліти пізньо- та пострадянської формації вже вичерпали свій ресурс, але події останніх місяців переконливо свідчать, що занепад старих еліт не тільки робить Україну вразливою перед зовнішніми загрозами, а й відкриває дорогу для внутрішніх деструктивних сил.

Про це пише автор Тижня Максим Віхров.

 

«Завданням на довшу перспективу є плекання в Україні нової національної еліти. Нинішня політична ситуація свідчить про те, що старі еліти пізньо- та пострадянської формації вже вичерпали свій ресурс. Сучасна Україна з усіма її досягненнями і втраченими можливостями, достоїнствами і патологіями несе на собі відбиток їхньої творчості, а вони, своєю чергою, є продуктом українського народу. Але останніми роками під впливом історичних обставин розвиток нашого суспільства, принаймні його активної меншості, значно пришвидшився. І навіть національно орієнтована частина теперішніх еліт уже не здатна задовольнити запит на зміни. Еліти і громадяни, навіть коли дотримуються спільного курсу, рухаються на різних швидкостях, а тому розрив між ними заповнюється невдоволенням останніх», – ідеться в матеріалі.

 

Віхров зауважує, що, як переконливо свідчать події останніх місяців, занепад старих еліт не тільки робить Україну вразливою перед зовнішніми загрозами, а й відкриває дорогу для внутрішніх деструктивних сил. Тому плекання нової національної еліти є для нас питанням збереження державності.

 

«Впродовж останніх років ми впоралися з низкою важливих завдань, але з історичного погляду все це невивчені уроки позавчорашнього дня. Завдання, які постають перед Україною вже сьогодні, для теперішньої еліти непосильні. Тому для просування обраним шляхом нам необхідна нова, здатна приймати актуальні виклики. На жаль, готових рецептів творення національної еліти годі шукати в методичках із громадського активізму. Але досягати своїх історичних цілей без неї нація не може. Тож якщо ми не впораємося із цим завданням, Україна в найкращому разі стане іграшкою в руках антидержавних сил, а в найгіршому втратить свій суверенітет».

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини