Порошенко: Росіяни так таранили наш буксир, що обидва їхні кораблі ледь не затонули

На Азовському морі відбулась повноцінна агресія проти нашої держави. Спершу вони хотіли таранити наші кораблі, але потім відкрили вогонь.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив Президент України Петро Порошенко.

Глава держави закликав до розуміння того, що саме відбулося на Азовському морі.

«Відбулась повноцінна агресія проти нашої держави. Спочатку вони намагалися таранити наші катери і лише майстерність моряків дозволила уникати цього. Потім вони так протаранили наш буксир, що обидва російські кораблі ледь не затонули, а наш залишився на плаву. Після цього, коли вони вже вийшли за межі наших кримських територіальних вод у нейтральну зону в Чорному морі, росіяни вирішили відкрити вогонь», – повідомив Президент.

За його словами, агресивні дії в морі були санкціоновані з Москви. Росіяни діяли на ураження, щоб убити наших воїнів. Пан Порошенко пояснив, що це можна розцінювати як окупацію Азовського моря.

«Спочатку вони окупували Крим, а зараз хочуть окупувати Азовське море, не пускати туди ні військові, ні цивільні українські кораблі. Це робиться для того, щоб створити загрозу Бердянську і Маріуполю – промисловим центрам України та перешкоджати експорту, залишити людей без роботи, а потім внаслідок військової операції з’єднати окупований Крим з окупованим Донбасом», – пояснив президент.

Також Президент України зауважив, що тим часом вздовж кордону з Україною різко зросла кількість російських військ. Сьогодні вже офіційно на підтвердження української розвідувальної інформації російський ТАС повідомив про встановлення нових дивізіонів ракет в Криму. В чотири рази збільшилась кількість російських збройних сил.

«Як ми мали діяти в цій ситуації? Воєнний кабінет терміново зібрався після перших повідомлень про обстріл наших кораблів. Одразу була внесена пропозиція про скликання РНБО з введенням військового стану. Я одразу звернувся до ВР з пропозицією зібрати позачергову сесію і ввести воєнний стан не для того, щоб когось атакувати, а для того, щоб мати захист українського воїна. Щоб воїн діяв під захистом закону. Щоб не втрачати ні хвилини у випадку відкритої повномасштабної наземної воєнної агресії, коли буде все задіяно починаючи від мобілізації і закінчуючи функціонуванням штабів територіальної оборони», – зауважив Порошенко

Нагадаємо, що 25 листопада, близько 20:28, катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки.

 

Нагадаємо, що 25 листопада близько 20:28 катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів у районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

26 листопада, після виступу Президента, народні депутати України проголосували за введення воєнного стану на частині територій України на 30 діб. Який набув чинності сьогодні, 28 листопада.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини