Суд став на сторону шахти «Краснолиманська» у позові НАБУ щодо неї

Суд відмовив НАБУ у визнанні недійсним договору про постачання вугілля, укладеного між державним підприємством «Вугільна компанія «Краснолиманська» та ТОВ «Дантрейд ЛТД».

Таке рішення ухвалив суддя Господарського суду міста Києва Сергій Морозов, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується, НАБУ подало позов про визнання недійсним зазначеного контракту, оскільки, на їхню думку, він укладений із порушенням вимог наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості. За словами представника Бюро, зазначений договір призвів до того, що вугілля було продане за вартістю, нижчою за ринкову, що своєю чергою спричинило недоотримання коштів державною компанією «Краснолиманська». Як на підставу визнання недійсним вищевказаного договору НАБУ посилається на ст. ст. 203, 215, ч. 3 ст. 228 ЦК України, а саме невідповідність правочину інтересам держави.

Також детективи вказували, що надалі вказане вугілля було поставлене ТОВ «Дантрейд ЛТД» «Центренерго». Різниця між проданим вугіллям компанією «Краснолиманська» фірмі «Дантрейд ЛТД» і подальшим продажем цього вугілля «Центренерго» становила 42,86%. Таким чином, «Краснолиманська» залучила посередника, що підтверджується специфікацією, в якій вказується, що виробником і вантажовідправником вугілля є держпідприємство «Краснолиманська».

Вислухавши доводи представника НАБУ, суд відмовив у задоволенні позову. На думку судді Морозова, НАБУ не обґрунтовало й не підтвердтло належними доказами, кому в результаті цього договору було завдано збитків, і не підтвердило самого факту заподіяння шкоди. Він додав, що цей договір відповідає вимогам законодавства, а його укладення та виконання відповідачами не призвело до завдання шкоди комусь згідно з матеріалами справи.

Водночас він додав, що 31 жовтня НАБУ подало апеляційну скаргу на вказане рішення суду.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини