Суд у Гаазі отримує вичерпну інформацію про злочини РФ у Криму

 Кримськотатарські активісти та громадські організації докладають зусиль із документування російських злочинів у Криму і передачі їх у правові інстанції. Вони сподіваються, що Міжнародний кримінальний суд вже невдовзі розгляне ці справи по суті.

Про це у середу у Брюсселі в ході дискусії під назвою «Досвід України у кібернетичній безпеці: захищаючи демократію» висловив кримськотатарський активіст Ельнур Аметов, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу. Захід відбувся у Брюссельському прес-центрі за сприяння Бізнес-ради Україна-ЄС.

«Українські державні та недержавні актори активно співпрацюють з офісом прокурора Міжнародного кримінального суду, якому надають свідчення та речові докази щодо російських злочинів в окупованому Криму. Наскільки відомо, кримінальне провадження щодо дій Росії в Україні знаходиться в МКС на попередньому розгляді. Відповідно до останніх повідомлень, зокрема, в питаннях щодо Криму, вже невдовзі прокурорський офіс МКС зможе перейти до наступної стадії. Мова йде про численні порушення міжнародного гуманітарного права та про кримінальні злочини, скоєні представниками російської влади», — зауважив Ельнур Аметов. 

Він повідомив, що кримськотатарські активісти, журналісти, представники громадськості не лише спростовують російські пропагандистські кліше щодо Криму в українських ЗМІ та на міжнародній арені, але й докладають зусиль для того, щоб реальні дії РФ на окупованих територіях мали чіткі правові наслідки та відповідальність.

«Кримськотатарські організації підтримують зв’язок з офісом генерального прокурора по Автономній Республіці Крим, який зараз знаходиться в материковій Україні. Цей офіс дуже активно співпрацює не лише над документуванням, але й над кримінальним розслідуванням всіх випадків порушення прав людини і російських злочинів в Криму», — додав Ельнур Аметов.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини