Турчинов розповів, як воєнний стан вплине на вибори

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов підтвердив, що в разі запровадження воєнного стану в Україні вибори можуть бути відкладені.

Про це він сказав журналістам після засідання РНБО, відповідаючи на запитання про вплив воєнного стану на виборчу кампанію, передає передає LB.ua.

«Що стосується правових наслідків – Конституція і законодавство України однозначно дають відповідь на поставлене вами питання», – заявив він.

Як відомо, стаття 19 закону про правовий режим воєнного стану гласить, що в умовах воєнного стану забороняються:

  • зміна Конституції України;
  • зміна Конституції Автономної Республіки Крим;
  • проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування;
  • проведення всеукраїнських та місцевих референдумів;
  • проведення страйків, масових зібрань та акцій.

Водночас Турчинов зазначив, що «в разі нормалізації ситуації воєнний стан може бути скасовано у будь-який час». Також секретар РНБО додав, що у Верховній Раді під час розгляду питання щодо запровадження воєнного стану буде присутній президент Петро Порошенко та керівники силового блоку держави.

Нагадаємо, РНБО на позачерговому засіданні ухвалила рішення звернутися до Верховної Ради щодо розгляду питання про запровадження воєнного стану в Україні у зв’язку із агресивними діями Російської Федерації в Азовському морі.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини