«Укртранснафта» вимагає компенсації від Росії за брудну нафту

Українська компанія хоче, аби їй відшкодували компенсацію за роботи, пов’язані з заміненням «брудної нафти» (з підвищеним вмістом хлорорганіки). Пропозицію щодо цього вони висловили під час зустрічі з російською «Транснефтью» у Братиславі 14 травня.

Окрім «Укртранснафти», на зустрічі були присутні представники угорської Групи MOL, словацької Transpetrol.

Читайте також: Білорусь повністю зупинила прийом нафти з Росії: відома причина

Українська компанія наголошує, що масштаби і характер забруднення трубопроводу нафтою із хлорорганічними сполуками є безпрецедентним. А тому вирішення проблеми з очищенням нафтопроводу і визначення компенсацій може бути тривалим процесом.

Оскільки врегулювання цього питання не передбачене угодою про надання послуг з транзиту російської нафти, замовником яких є ПАТ «Транснефть», сторони узгоджують додатковий договір до чинної угоди, за яким відбуватиметься розрахунок, визначатимуться терміни та умови компенсації,
– повідомили в «Укртранснафті».

Так, українська компанія звільнила одну нитку нафтопроводу «Дружба» від «брудної» нафти, що і дозволило відновити транзит українською ділянкою нафтопроводу. Загалом, нафта з підвищеним вмістом хлорорганіки перекачуватиметься європейським споживачам окремими партіями.

В «Укртранснафті» заявили, що повне прокачування брудної нафти з території України до Європи може зайняти від чотирьох до шести місяців. Остаточно цей термін залежатиме від концентрації хлорорганічних сполук у залишках сировини.

Чому виник скандал із російською нафтою?Погіршення якості російської нафти марки Urals на ділянці магістрального нафтопроводу «Дружба» у Білорусі помітили ще 19 квітня. У ній виявили вміст хлорорганічних сполук, які у сто разів перевищують допустиму норму. Ці сполуки можуть зіпсувати теплообмінне обладнання і каталізаторні системи нафтопроводу, а також дуже швидко зіпсувати обладнання на нафтопереробних заводах. Транзит нафти 25 квітня припинили Польща і Україна. Відновили транзит територією України 11 травня.

Україна зазнала незначних збитків від забруднення трубопроводу «Дружби». Більше постраждала в цьому питанні Білорусь, де проблема поширилася не лише на трубопровід, але й на обладнання нафтопереробних заводів. Коли російська нафта, забруднена хлором, потрапила до Мозиря, Білорусь зупинила її переробку, а також призупинила експорт нафтопродуктів.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новини