Євросоюз прийняв остаточне рішення щодо «Північного потоку-2»

Країни Європейського союзу дійшли згоди з приводу врегулювання проекту газопроводу «Північний потік-2», який прокладають з Росії в Німеччину через Балтійське море в обхід України.

Франція і Німеччина домовилися про компроміс щодо газопроводу, запропонувавши альтернативні правки, зазначила канцлер Німеччини Ангела Меркель передає AFP.

Читайте також: «Україну кинули»: у Сеймі Польщі розкритикували ЄС через лицемірство щодо «Північного потоку-2»

Напередодні Франція виступила проти реалізації «Північного потоку-2». Париж заявляв, що не хоче збільшувати залежність від Росії, тому збирався підтримати зміну законодавства ЄС, яка ускладнить будівництво газопроводу.

Що стосується газової директиви, то ми досягли угоди, і це стало можливим завдяки тому, що Франція і Німеччина тісно співпрацювали,
– сказала Меркель.

Таким чином, європейські лідери дали «зелене світло» прокладці трубопроводу і домовилися, що всі рішення по «Північному потоку-2» буде приймати Німеччина.

«Франція та Німеччина врегулювали суперечку навколо «Північного потоку-2″ і досягли компромісу щодо поправок до газової директиви Євросоюзу. Сторони запропонували нову редакцію документа, яка не блокує російський проект. Редакція була показана послам країн ЄС в Брюсселі», – пише видання.

Ускладнити реалізацію проекту «Північний потік-2» шляхом внесення правок у газову директиву ЄС хотіла також Румунія за підтримки країн Центральної Європи.

Що таке «Північний потік-2» та чим він загрожує Україні?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу «Північний потік-2». Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Previous Article
Next Article

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *